Регулювання VASP на Багамських Островах (відповідно до законопроекту 2024 року)

light

Регулювання ринку криптовалют постійно стає більш суворим. Сьогодні юрисдикції висувають високі регуляторні вимоги та вимоги щодо управління ризиками до провайдерів послуг з віртуальними активами.

Незважаючи на це, нам завжди вдається знайти рішення, яке влаштує нашого клієнта. Наша команда постійно проводить дослідження ринку та регулювання на різних ринках, щоб знайти найкращу юрисдикцію. Нещодавно ми зробили глобальний огляд регулювання VASP в країнах Латинської Америки і готові поділитися інформацією з нашими клієнтами. Сьогодні ми розглянемо особливості отримання криптовалютної ліцензії на Багамських Островах.


Закон, що регулює діяльність VASP

Існує чинний закон «Про цифрові активи та зареєстровані біржі» (зі змінами) від 2022 року, але наразі розглядається новий законопроект «Про цифрові активи та зареєстровані біржі» від 2024 року.

Нижче наведена інформація відповідно до тексту законопроекту.

Регулятор VASP

1. Центральний банк Багамських островів (The Central Bank of the Bahamas)

2. Комісія з цінних паперів Багамських островів (The Securities Commission of the Bahamas) (SCB)

Види діяльності, що входять до послуг VASP

Стаття 6 (1) законопроекту. 

Бізнес у сфері цифрових активів включає в себе бізнес, що здійснює будь-який з наступних видів діяльності —

(a) управління біржею цифрових активів;

(b) обмін цифрових активів на фіатну валюту;

(c) обмін цифрових активів на інші цифрові активи;

(d) діяльність у якості постачальника платіжних послуг з використанням цифрових активів;

(e)  виконання доручень за цифрові активи;

(f) випуск стейблкоїнів;

(g) розміщення цифрових активів;

(h) приймання та передача замовлень щодо цифрових активів;

(i) надання послуг переказу;

(j) забезпечення зберігання цифрових активів;

(k) надання консультацій щодо цифрових активів;

(l) забезпечення управління цифровими активами;

(m) надання послуг вузлів мережі DLT;

(n) надання послуг, що підвищують анонімність;

(o) надання послуг з деривативів цифрових активів;

(p) надання послуг зі стейкінгу;

(q) будь-яка інша діяльність, яка може бути передбачена нормативно-правовими актами.

Заборона майнінгу цифрових активів.

(1) Жодна особа не може здійснювати майнінг цифрових активів як бізнес на Багамських Островах або з їх території, а також не має наміру здійснювати такий майнінг, за винятком випадків, коли

(a) майнінг є допоміжним видом діяльності у сфері цифрових активів, зареєстрованим відповідно до розділу 9;

(b) особа здійснює власний майнінг цифрових активів 

Процедура реєстрації VASP для місцевої компанії 

Стаття 9 законопроекту. Реєстрація бізнесу в сфері цифрових активів.

(1) З урахуванням положень підрозділу (2), юридична особа, яка має намір надавати або надає послуги як бізнес у сфері цифрових активів, повинна подати заяву на реєстрацію відповідно до положень цього Закону, подавши до Комісії такі документи —

(a) заповнену Форму 1, наведену в Першому додатку;

(b) заповнену Форму 2, наведену в Першому додатку, щодо кожного засновника, бенефіціарного власника, власника цінних паперів, директора та посадової особи заявника;

(c) заповнену Форму 3, наведену в Першому додатку, щодо призначення головного виконавчого директора, відповідального за комплаєнс та відповідального за звітність про відмивання коштів, отриманих злочинним шляхом;

(d) реєстраційний збір, встановлений Комісією; та

(e) будь-який інший документ або інформацію, яку може вимагати Комісія.

 (3) Після подання повної заявки на реєстрацію Комісія може перевірити фінансову відповідальність, фінансовий та діловий досвід, а також дотримання високих стандартів професійної поведінки заявника та його головного виконавчого директора, посадової особи з питань комплаєнсу та особи, відповідальної за повідомлення про відмивання коштів, отриманих злочинним шляхом. 

Стаття 10 законопроекту. Призначення керівника.

Кожен реєстрант повинен призначити генерального директора, який —

(a) має відповідну освіту, кваліфікацію та досвід з урахуванням характеру діяльності у сфері цифрових активів або діяльності, яку здійснюватиме реєстрант; та (b) здатний продемонструвати глибоке розуміння бізнес-моделі та механізмів управління реєстранта, сектору, в якому він працює, а також ризиків, пов’язаних з діяльністю реєстранта.

Законопроєкт також передбачає додаткові вимоги до наступних видів діяльності, пов’язаних із цифровими активами:

– Вимоги до бізнесу, що забезпечує зберігання цифрових активів

– Вимоги до бізнесу, що надає послуги з консультування та управління цифровими активами.

– Вимоги до бізнесу, що надає послуги зі стейкінгу

– Вимоги до біржі цифрових активів.

Авторизація VASP з іншої держави на надання послуг в юрисдикції

Стаття 7 законопроекту. Заборона здійснювати незареєстровану діяльність у сфері цифрових активів.

Жодна особа не може здійснювати діяльність у сфері цифрових активів на Багамських Островах або з їх території, а також не може мати наміру здійснювати таку діяльність, якщо тільки ця особа не є юридичною особою, зареєстрованою відповідно до розділу 9.

Вимоги до VASP після реєстрації (корпоративне обслуговування, звітність, зміст)

За умови схвалення Комісією, кожна особа, що реєструється, повинна призначити співробітника з питань комплаєнсу.

За умови схвалення Комісією, кожна особа, що реєструється, повинна призначити відповідального за повідомлення про відмивання грошей.

Стаття 15 законопроекту. Вимоги до фінансової та іншої звітності суб’єктів господарювання у сфері цифрових активів.

(1) Комісія може встановлювати фінансові вимоги, яким повинні відповідати реєстранти.

(4) Кожен реєстрант повинен —

(a) відповідати фінансовим вимогам, що застосовуються до його бізнесу в сфері цифрових активів;

(b) готувати річну фінансову звітність або рахунки відповідно до вимог цього Закону щодо всіх операцій та залишків, пов’язаних з його діяльністю

(c) призначити затвердженого аудитора, який повинен провести аудит фінансової звітності або рахунків реєстранта відповідно до загальноприйнятих міжнародних стандартів аудиту або таких стандартів, які можуть бути визнані Комісією, і надати Комісії аудиторський звіт щодо них;

(d) подавати до Комісії копію своєї річної перевіреної фінансової звітності, завірену затвердженим аудитором, не пізніше ніж через чотири місяці після закінчення фінансового року; та

(e) зберігати копію останньої перевіреної фінансової звітності разом з копією аудиторського звіту щодо неї або рахунків, залежно від обставин, у своєму головному офісі протягом щонайменше п’яти років, починаючи з дати її подання.

(5) Кожна особа, що реєструється, повинна —

(a) постійно підтримувати ліквідний капітал, який є не меншим за необхідний ліквідний капітал, що може бути встановлений Комісією

(b) для цілей розрахунку свого ліквідного капіталу та необхідного ліквідного капіталу враховувати всі свої активи, зобов’язання та операції відповідно до будь-яких правил, що можуть бути встановлені Комісією

(c) щодо кожного місяця, в кінці якого він залишається реєстрантом, подавати до Комісії не пізніше, ніж через три тижні після закінчення відповідного місяця, декларацію за встановленою формою, яка включає розрахунок ліквідного капіталу реєстранта на кінець місяця, а також будь-яку іншу інформацію, яка може бути затребувана Комісією.

Реєстрант повинен впроваджувати та підтримувати, де це можливо, заходи з ведення обліку для точного збору інформації та документів, пов’язаних з власником та бенефіціаром цифрових активів.

Кожен реєстрант повинен впроваджувати та підтримувати заходи захисту даних відповідно до Закону про захист даних (Конфіденційність персональних даних) (Глава 324А) щодо захисту персональних даних, які стосуються його клієнтів, а також відповідно до вимог, які можуть бути встановлені.

Обов’язок підтримувати професійну поведінку.

Вимоги щодо конфлікту інтересів.

Загальний обов’язок дотримуватися та співпрацювати.

Вимоги щодо запобігання відмиванню коштів та фінансуванню тероризму.

Відповідальність, передбачена за діяльність VASP без місцевої реєстрації

Стаття 61 законопроекту. Припис про дотримання вимог.

(1) Комісія може, якщо в будь-який час виявить, що особа не виконала будь-яку вимогу цього Закону, шляхом письмового повідомлення зобов’язати цю особу —

(a) виконати вимоги протягом такого строку та на таких умовах, які визначить Комісія

(b) припинити та утриматись від ведення бізнесу з цифровими активами або від участі в бізнесі з цифровими активами

(c) припинити та утриматись від будь-якої діяльності, яка свідчить про те, що особа здійснює діяльність у сфері цифрових активів на території або з території Багамських Островів.

Стаття 62 законопроекту. Штраф за невиконання.

(1) Будь-яка особа, яка не виконує —

(a) припис про дотримання вимог, виданий відповідно до статті 61; або

(b) будь-яку директиву Комісії, видану відповідно до статті 84, протягом строку, зазначеного в приписі або директиві, підлягає штрафу в розмірі до ста тисяч доларів за кожне порушення.


Manimama Law Firm надає можливість компаніям, що працюють як провайдери віртуальних гаманців та бірж, вийти на ринки на законних підставах. Ми готові запропонувати відповідну підтримку в отриманні ліцензії з меншими установчими та операційними витратами. Ми пропонуємо запуск KYC/AML, підтримку в оцінці ризиків, юридичні послуги, юридичні висновки, консультації щодо загальних положень про захист даних, контракти та всі необхідні юридичні та бізнес-інструменти для початку діяльності провайдера послуг з обміну віртуальних активів.


Зміст цієї статті має на меті надати загальне уявлення про предмет, а не розглядатися як юридична консультація.

Теги

Chat

Готові почати працювати з нами? Заповніть форму.

Ми - команда, яка зберігає високий рівень добросовісності та підхід “клієнт понад усе”, застосовуючи наші навички та знання.

Реєстрація компаній

Реєстрація компаній

Криптоліцензії

Послуги токенізації

MiCA

Ми працюємо,
щоб ви працювали